Preko 1000 vozača hrabro se bori protiv užasnog vremena na 25-satnoj utrci Red Bull Timelaps

Sadržaj:

Vitus Pro Cycling osvaja ukupnu nagradu jer su jaka kiša i vjetar opteretili vozače

Preko 1000 vozača pobijedilo je vremenske uvjete i 25 sati utrke kako bi dovršili najdužu biciklističku utrku na svijetu, Red Bull Timelaps.

Britanski kontinentalni tim Vitus Pro Cycling osvojio je sveukupno priznanje dok je Bianchi Dama osvojio nagradu za žene dok su se timovi i solo vozači borili protiv jake kiše i vjetra na stazi od 6,7 km u Windsor Great Parku.

Clapham Chasers osigurali su mješovitu nagradu dok su George Kirkpatrick i Tamala McGee impresionirali i osvojili inauguralna solo natjecanja.

Ukupni pobjednici Vitus Pro Cycling - sastavljeni od profesionalnih vozača Chrisa McGlincheyja, Mikeya Mottrama, Frederika Scheskea i Timonyja Torriea - osvojili su ukupna počasti sa 148 krugova i udaljenošću od 894 km, osam krugova više od najbližih rivala Paria RT, usprkos jakom vjetru i jakoj kiši koja je u velikim dijelovima ometala utrku.

Unatoč tome što je u sastavu bio vozač Team Ineos WorldTour Pavel Sivakov, tim 'Ineos 3' uspio je zauzeti samo šesto mjesto usprkos tome što je njihov ruski profesionalac prešao osam krugova manje petlje od 4,5 km tijekom sata snage u 2 sata ujutro.

U ženskoj utrci, Bianchi Dima je pobijedila InternationElles i Specialized UK na drugom i trećem mjestu, odvozeći pritom 126 krugova i 768 km.

Razgovarajući nakon utrke, Vitusov Mottram komentirao je kako se utrka pokazala mnogo zahtjevnijom nego što je isprva vjerovao.

'Bio sam iznenađen koliko je utrka bila teška. Započeli smo s radom od 60 do 90 minuta, ali onda smo od rane nedjelje počeli raditi smjene od 2 sata samo zato što su svi htjeli odraditi svoju posljednju vožnju i ugrijati se, ' rekao je Mottram.

'Red Bull Timelaps je sigurno izazovniji nego što očekujete, ali definitivno vrijedi.'

Najimpresivniji rezultati utrke ipak su bili oni Kirkpatricka i McGeeja koji su osvojili solo nagradu za muškarce i žene.

McGee je odvezao punih 79 krugova u ženskoj utrci, dok je Kirkpatrick prešao 101 krug zahvaljujući riskantnoj odluci da ne spava tijekom cijelog natjecanja.

'Očito je vraški dugo biti u sedlu. Ovdje su mi bili brat i bratić i to jednostavno ne bi bilo moguće bez njihove podrške. Uvijek su me punili hranom i držali boce punima.'