Gledajte: Pas upada u ciklokros utrku, lovi jahače

Sadržaj:

Van der Poel, Pidcock i ostali dobivaju dodatnu prepreku na Druivencrossu

Mathieu van der Poel izgubio utrku ciklokrosa po prvi put u 408 dana nije bio najneobičniji incident u sportu ovog vikenda. Dok je svjetski prvak koji je stajao drugi na pobjedničkom podiju bio prizor za bolne oči, bio je to uzbudljivi pas 24 sata kasnije u Druivencrossu koji je stvarno dospio na naslovnice.

Na pola utrke u Overijseu u Belgiji, Van der Poel, Tom Pidcock i Eli Iserbyt izmjenjivali su udarce preko startne/ciljne crte kada se mladi psić našao zalutao na stazu.

Dok se vozači nastavljaju utrkivati punim gasom, zvuk zujanja slobodnih glavčina i zvonjava kravljih zvona čini psa još skočnijim kad počne trčati niz stazu.

Dok pas lovi skupinu od tri jahača niz cestu, uključujući belgijskog prvaka Toona Aertsa, niz gledatelja pokušava uhvatiti psa, ali bezuspješno, što dovodi do scene koja ne bi bila neprikladna u The Benny Hill Show.

Zapravo, jedan jahač se čak zaustavio dok se pseći pas pokušava još više upoznati.

Srećom, taj je jahač uspio ponovno uzjahati dok su drugi skrenuli s psećeg puta.

Na kraju, pas je uhvaćen i uklonjen sa staze dok se Van der Poel vratio na pobjednički put, pobijedivši Pidcocka i Quintena Hermansa do crte.