Sadržaj:

Rohan Dennisov novi Pinarello Bolide TT, upotpunjen duginim prugama. Fotografije: Laura Fletcher

Svjetski prvak u vožnji na vrijeme Rohan Dennis debitirao je za tim Ineos na australskom nacionalnom prvenstvu, a njegov novi Pinarello Bolide TT obojen je tako da odražava njegov status najboljeg na svijetu.

Nakon problematičnog razdoblja prošle sezone u kojem je iznenada napustio Tour de France, raskinuo ugovor i bio blizu razvoja poremećaja prehrane, 2019. je mogla biti potpuni otpis za Rohana Dennisa.

Ali pred kraj je preokrenuo stvari uvjerljivom pobjedom u vožnji na kronometar na Svjetskom prvenstvu u Yorkshireu i osigurao ugovor s najvećim pobjednikom u biciklizmu, Team Ineos.

U svom debiju protiv vremena za svoj novi tim, Dennis je završio drugi iza Lukea Durbridgea, a vozač Mitchelton-Scotta osvojio je četvrti nacionalni TT naslov.

Slika
Slika

Svaki profesionalac želi pobijediti, ali Dennisovo drugo mjesto trebalo bi se lako nadoknaditi činjenicom da će i dalje biti u zaštitnom odijelu duginih boja kad god se ove sezone utrkuje s vremenom.

Dennisove sljedeće utrke također će biti u Australiji gdje cilja na ukupnu pobjedu na Tour Down Under. Međutim, utrka ne uključuje kronometar, tako da će proći neko vrijeme dok ponovno ne vidimo ovaj motocikl u akciji.