Pogledajte nevjerojatnu pobjedu Eda Laveracka National Hill Climb na Stravi

Sadržaj:

Mladi Velšanin imao je moćnih 7,25 w/kg na usponu Haytor od 5,5 km

Mladi Velšanin Ed Laverack stigao je do svog prvog naslova britanskog nacionalnog prvenstva u brdskom usponu prošle nedjelje na Haytoru u Devonu. 25-godišnji profesionalni jahač postavio je neusporedivo vrijeme od 11 minuta i 37 sekundi na usponu dugom 5,5 km kako bi udobno ugledao Paula Doublea iz Velo Cluba Venta za 9 sekundi. Richard Bussell iz AreoCoacha, koji je zauzeo treće mjesto, zaostao je 29 sekundi.

Laverack, koji se utrkuje za SwiftCarbon Pro Cycling tim na kontinentalnoj razini, impresionirao je u hladnim, ali suhim uvjetima i osvojio naslov te poboljšao rekord staze koji je postavio 2018.

Laverack je oborio 39 godina star rekord Haytor Hill Climba 2018. s vremenom od 12 minuta i 24 sekunde. Tijekom vikenda, Velšanin je poboljšao prethodno najbolje vrijeme za dodatnih 47 sekundi.

Bio je to dan obaranja rekorda jer je Hayley Simmonds također oborila rekord staze za žene za 45 sekundi, koji je već držala, završivši u vremenu od 14 minuta i 17 sekundi.

Bila je to vrhunska izvedba Laveracka rođenog u Llanelliju koji se od tada vozio na Stravi.

Slika
Slika

Dulji uspon nego inače za Hill Climb Nationals, Laverack je uspio izdržati iscrpljujućih 428 vata za 5,5 km uspona, 6 posto uspona pri prosječnoj brzini od 26,5 kmh. Uz navedenu težinu od 59 kg, to je značilo da je držao 7,25 w/kg tijekom cijele vožnje.

U izmjerenim performansama, Laverack je izdržao iskušenje da ide previše teško, s njegovom snagom koja je ostala oko 450 W tijekom većeg dijela uspona prije nego što se povećala na 500 W za posljednjih 500 m.

Laverackova kadenca također je bila relativno niska za tako dug uspon, u prosjeku 93 o/min.

S dijelovima nizbrdice unutar uspona, Laverack je čak imao rijetkost prijeći brzinu od 50 kmh tijekom vožnje, što je sigurno pomoglo iskrivljavanju prosječne brzine od 26 kmh.

Nije iznenađujuće, uz rekord staze došao je i Strava KOM (prava nagrada) jer je Laverack postavio vrijeme od 11 minuta i 27 sekundi na segmentu nazvanom 'Haytor official HC'.

Bila je to jedna od 20 kruna koje je mladić osvojio tog dana uz svoj novi dres s plavim, bijelim i crvenim prugama, koji je bio skroman u pobjedi: 'Izvršio sam plan. Imao dobre noge. Velika podrška publike i na internetu. Drago mi je da sam mogao završiti posao.'