Tom Pidcock iznenađen time što je postao 'drugi najbolji na svijetu u ciklokrosu

Sadržaj:

20-godišnjak je završio drugi na elitnom Svjetskom prvenstvu u ciklokrosu iza Mathieua van der Poela

Tom Pidcock izrazio je šok što je postao 'drugi najbolji na svijetu u ciklokrosu' nakon što je osvojio srebro iza Mathieua van der Poela na Svjetskom prvenstvu.

20-godišnjak je vozio stručnu utrku u svom debiju na elitnoj razini, obranivši se od belgijskog tima da osvoji drugo mjesto dana, završivši iza trostrukog prvaka Van der Poela.

Nakon što je prešao cilj u Dufendorfu u Švicarskoj, Pidock je ispričao kako je rezultat nadmašio njegova očekivanja ulaskom na prvenstvo.

'Da budem iskren, nisam mislio da ću biti tako jak. Znao sam da će mi ovaj tečaj i ovi uvjeti odgovarati. Bilo je nevjerojatno,' rekao je Pidcock.

'Ja sam danas drugi najbolji na svijetu u ciklokrosu. To je nestvarno. Mathieu je jedan od najboljih vozača na svijetu, a ja sam danas bio drugi iza njega. Nevjerojatno je.'

Dok je Van der Poel pobjegao sa svojim uvjerljivim vodstvom od samog prvog kruga, Pidcock se žestoko borio u prvim krugovima zajedno s belgijskim četvorcem Michaelom Vantournoutom, Toonom Aertsom, Elijem Iserbytom i Woutom van Aertom.

Na blatnjavoj, tehničkoj stazi Pidcock je izveo oštri napad u trećem krugu od sedam kako bi se distancirao od ostalih. U početku je Iserbyt pratio napad prije nego što je odustao.

Pidcock je ustrajao u svojim naporima, na kraju prešavši ciljnu crtu 1 minutu 20 sekundi iza Van der Poela i 25 sekundi ispred Aertsa koji je završio na podiju.

Njegovim rezultatom Britanija je osigurala svoju prvu elitnu mušku medalju u ciklokrosu. To je također bila prva elitna britanska medalja na Svjetskom prvenstvu u ciklokrosu od bronce Helen Wyman u Hoogerheideu 2014.

Pidcock je osigurao prvu elitnu svjetsku medalju unatoč tome što je još uvijek imao pravo na utrku u kategoriji do 23 godine. Međutim, nakon što je prošle sezone osvojio naslov U-23, Pidcock je odlučio skočiti na elitnu razinu kako bi se natjecao protiv najboljih na svijetu. Bila je to odluka za koju je Pidcock rekao da se pokazala ispravnom.

'Mogao sam ostati u U23, bilo bi lakše, ali na kraju sam na postolju među elitama, to je vrlo ugodno,' objasnio je Pidcock.

'Čudno je i zato što sam cijeli tjedan bio bolestan. Od utorka nisam baš jahao, ali možda mi je dobro došlo. Možda bih trebao češće biti bolestan.'

Ranije tijekom vikenda, Britanka Anna Kay osigurala je još jedinu medalju jer je osvojila broncu u utrci za žene do 23 godine iza Francuskinje Marion Riberolle i Mađarice Kata Vas.

Slika: Trinity Racing