Tom Pidcock sada je svjetski prvak u e-biciklu

Sadržaj:

Jorkširac je uzeo e-MTB svjetsku titulu i dodatno dokazuje da e-bicikli ne varaju

Fotografija: Bartek Wolinski/Red Bull

E-bicikli su za starije osobe, e-bicikli su za one koji više ne mogu voziti bicikl, e-bicikli varaju, nikad me ne bi uhvatili mrtvog na e-biciklu… Samo nekoliko replike koje se tako često izbacuju kad god pokrivamo svijet električnih ciklusa na Cyclistu.

Pa, vrlo vjerojatno najtalentiraniji vozač bicikla na svijetu, a svakako u Ujedinjenom Kraljevstvu, Tom Pidcock, upravo je postao svjetski prvak u električnim biciklima. I dalje ostajete pri tim tvrdnjama?

Uoči svog unosnog prelaska u carstvo WorldTour Ineos Grenadiers 2021., Pidcock se odlučio zadnji put zabaviti prije nego što sve postane ozbiljno. 21-godišnjak je dodao još jednu strunu svom luku osvojivši e-MTB naslov na UCI MTB Svjetskom prvenstvu.

U uvjetima poput močvare na stazi Leogang-Salzburgerland u Austriji, Yorkshireman ju je prebacio u turbo način rada kako bi pobijedio Francuza Jeromea Gillouxa za čistih 35 sekundi i Danca Simona Andreassena za 49 sekundi i osvojio naslov.

Unatoč zaostatku od 55 sekundi u odnosu na Gillouxa nakon prvog kruga, Pidcockova je klasa zablistala jer je zabilježio četiri najbrža kruga utrke u četiri preostala staza kako bi kući odnio majicu duginih boja s munjom probijenom kroz sredinu.

U utrci je također bio bivši svjetski prvak u ciklokrosu i legenda Sven Nys koji je završio 19., još jedan vozač koji sigurno nije star, vara ili ne može više voziti svoj stari bicikl.

Očito obožavatelj vožnje svog električnog bicikla, Pidcock je nakon pobjede na Instagramu napisao: 'Ha, živim za to. E-MTB svjetski prvak @iamspecialized @srammtb @redbulluk. Hvala na prilici @iamspecialized_mtb @trinityracing_ Uživao sam u svakoj sekundi'

Prije utrke u srijedu, Pidcock je također objavio video kako ga para po stazi na e-MTB. Pustite da ga okretanje motora na stražnjem kotaču klizi po blatnjavim zavojima, jednostavno možete vidjeti kako se zabavlja.

Jasno je da je Yorkshirečanin imao sjajne trenutke hajkajući na svom električnom brdskom biciklu, malo olakšanja nakon solidnih nekoliko tjedana za vozača i cross country utrke za mlađe od 23 godine u petak.

Na nedavno održanom Svjetskom prvenstvu u elitnoj muškoj cestovnoj utrci u Imoli, Italija, Pidcock je bio 42. nakon što je veći dio dana bio u glavnoj skupini. Zatim je odmah prešao na MTB, osvojivši dvije runde Svjetskog kupa do 23 godine u tjedan dana.

U svakom slučaju, Pidcockovo uzimanje vremena za odlazak i osvajanje e-MTB duginog dresa bila je dobra stvar za sport jer je pomoglo dokazati da električni bicikli nisu varka, oni su samo jako zabavni.

A ako su dovoljno dobri za Pidcocka, Nysa, Eddyja Merckxa, Seana Yatesa i Briana Robinsona, onda mislim da sa sigurnošću možemo reći da su e-bicikli dovoljno dobri i za nas.