Tom Pidcock proglašen je vozačem godine u biciklističkom timu Velike Britanije

Sadržaj:

Godina uspjeha dovela je do toga da je Tom Pidcock proglašen vozačem godine u biciklističkom timu Velike Britanije za 2017

Zahvaljujući uspjehu na Svjetskom prvenstvu u više disciplina, Tom Pidcock proglašen je vozačem biciklističkog tima Velike Britanije 2017. Pidcock je izbacio svjetsku prvakinju na stazi Katie Archibald i svjetskog prvaka u spustu za juniore Matta Walkera na drugom i trećem mjestu, zauzevši preko četvrtine glasova javnosti.

Ova 18-godišnjakinja uživala je u uspjehu vozeći i cestovnu i ciklokros tijekom 2017. godine, osiguravši juniorski naslov svjetskog prvaka u ciklokrosu u siječnju prije nego što je osvojila drugu duginu majicu, ovaj put na cesti, u juniorskom Svjetskom prvenstvu na kronometar u Bergenu, Norveška.

Osim ovih naslova, Pidcock je osvojio i nacionalne i europske juniorske pobjede u ciklokrosu i postao treći britanski vozač, nakon Gerainta Thomasa i Andyja Fenna, koji je osvojio Paris-Roubaix Juniors.

Druga u glasovanju bila je Katie Archibald. Škot je osigurao svjetski i europski dubl u Omniumu, dok je također uzeo europski naslov u pojedinačnoj potjeri.

Ove su titule dodane četirima nacionalnim titulama osvojenim ranije tijekom godine uz višestruke pobjede u Svjetskom kupu na stazi.

Osim Pidcockovog zlata, razočaravajuće cestovno Svjetsko prvenstvo dovelo je do izostavljanja elitnih cestovnih vozača Velike Britanije iz užeg izbora.

I muški i ženski cestovni timovi nisu uspjeli osigurati medalju ni u jednoj cestovnoj utrci, a Chris Froome (tim Sky) spasio je broncu u pojedinačnom kronometru.