Upoznajte tim koji će podržati Petera Sagana na Tour de Franceu

Sadržaj:

Snažan tim izgrađen oko Saganove borbe za zeleno uz uključivanje Rafala Majke za planine

Bora-Hansgrohe najavio je tim koji će podržati svjetskog prvaka u cestovnoj utrci Petera Sagana na nadolazećem Tour de Franceu dok on želi osvojiti rekordno jednaku šestu majicu sa zelenim bodovima.

Njemački WorldTour tim odlučio je uzeti Saganovu desnu ruku Daniela Ossa, kao i pobjednika etape Giro d'Italia i nositelja ružičaste majice Lukasa Postlbergera.

Obojica će se osloniti na podršku Saganu u sprinterskim etapama Toura.

Njihova će podrška također biti vitalna na etapi 9 do Roubaixa preko kaldrme sjeverne Francuske, etape na koju će Sagan nedvojbeno ciljati nakon što je osvojio Pariz-Roubaix na istim cestama ranije tijekom sezone.

Iskusni domaći Marcus Burghardt preuzet će ključnu ulogu cestovnog kapetana, dok će nedavno okrunjeni poljski nacionalni prvak u vožnji na hronometar Maciej Bodnar ciljati na ponovni uspjeh u etapi nakon pobjede u 20. etapi Toura 2017.

Kada utrka krene prema planinama, fokus će se usmjeriti na dvostrukog pobjednika točkaste planinske majice Rafala Majku. Poljak se 2018. borio za formu, ali je nedavno uspio završiti ukupno šesti na Tour of Slovenia.

Ekipu zaokružuju Gregor Muhlberger i Pawel Poljanski koji će obojica dokazati nezamjenjivu podršku dok se tim bori sa Saganom i Majkom za etapne pobjede i dresove.

Jedino iznenađenje ove objave tima je izostavljanje Emmanuela Buchmanna. Nijemac se polako transformirao u kompetentnog etapnog trkača s 10 najboljih plasmana u generalnoj klasifikaciji ove sezone na Itzulia Basque Country, Tour de Romandie i Criterium du Dauphine.

Sagan će ući u ovu utrku tražeći iskupljenje nakon katastrofalne turneje 2017. Nakon što je osvojio treću etapu do Longwyja, 28-godišnjak se našao izbačen iz utrke samo 24 sata kasnije, a osuđen je da je namjerno izazvao nesreću Marka Cavendisha (Dimension Data) u cilju sprinta do Vittela.

Ovaj potez bez presedana za uklanjanje svjetskog prvaka spriječio je njegovu borbu za šesti uzastopni bodovni dres.

Međutim, uspio se oporaviti od ovog neuspjeha osiguravši treći dugin dres u isto toliko godina. Ova sezona također je do sada bila uspješna jer je Sagan osvojio Paris-Roubaix, drugi Monument u svojoj karijeri.

Tour de France 2018. počinje u subotu 7. srpnja ravnom etapom od Noirmoutier-en-L'Ile do Fotenay-le-Comte, etapom koju bi Sagan mogao osvojiti.

Za potpunu startnu listu do sada posjetite stranicu Cyclist Tour de France ovdje.