Svjetsko prvenstvo: Team Sky potvrdio jaku postavu za timski kronometar

Sadržaj:

Geraint Thomas i Chris Froome predvodit će napad dok Team Sky želi osvojiti TTT

Tim Sky potvrdio je svoju postavu od šest igrača za timski kronometar Svjetskog prvenstva dok žele pobijediti u događaju koji im je do sada izmicao, s trećim mjestom u 2013. što je najbolji rezultat do danas.

Chris Froome, koji je nedavno završio povijesni dvostruki Tour de France-Vuelta a Espana i vozit će pojedinačni događaj, predvodi tim.

Froomeu se pridružuje Geraint Thomas, koji je zabilježio svoj najbolji rezultat na kronometru osvojivši prvu žutu majicu na ovogodišnjoj turneji.

Owain Doull kompletira britanski kontingent i njegov pedigre protiv vremena bit će vitalni dio motora dok tim preuzima stazu od 42,5 km u Bergenu, Norveška.

Svjetski prvak u pojedinačnom kronometru 2015., mjesto Vasila Kiriyenke u timu bilo je vjerojatno najsigurnije uoči konačne potvrde, a njegov nastup tog dana mogao bi biti razlika između pobjede i nepostojanja na postolju.

Michal Kwiatkowski, koji je zaostao samo 15 sekundi za Thomasom na 1. etapi Tour de Francea i dvostruki je poljski nacionalni prvak protiv vremena, čini rez prije nego što obuče svoje nacionalne boje za pojedinačni događaj sljedeći tjedan.

Gianni Moscon je šesti jahač.

Tim Sky imat će dosta posla ako žele pobijediti dvostruke pobjednike BMC Racing i branitelje naslova Quick-Step Floors, s Orica-Scott još jednom prijetnjom za naslov.

I muška i ženska natjecanja zakazana su za nedjelju 17. rujna.