Criterium du Dauphine 2018: Michal Kwiatkowski pobjeđuje na otvaranju Prologa

Sadržaj:

Stručnjaci za kronometar dominirali su među 10 najboljih, dok će neka GC imena imati vremena za nadoknađivanje u planinama

Michal Kwiatkowski (Team Sky) pobijedio je na Prologu dana otvaranja Criterium du Dauphine 2018. i nosio prvu majicu vodeće utrke. Prešavši stazu od 6,6 km u vremenu od 7:25,02, Kwiatkowski je osvojio pozornicu za jednu sekundu prednosti ispred Josa van Emdena (LottoNL-Jumbo).

Dalje, igrači koji se nadaju generalnoj klasifikaciji kao što su Vincezo Nibali (Bahrain-Merida) i Dan Martin (UAE-Team Emirates) izgubili su 00:24 odnosno 00:29.

Iako su GC vozači možda željeli izgubiti manje vremena na tako kratkoj stazi, praznine vjerojatno neće biti prevelika prijetnja njihovim ukupnim nadama dok utrka ide u planine.

Britanska nada za nastup na utrci, Geraint Thomas (Team Sky), iskliznuo je u zavoju. Uskoro se vratio na svoj bicikl i unatoč poderanom zaštitnom odijelu, vozio se na način koji je sugerirao da je oštećenje samo kozmetičko.

S obzirom da je pogodio špil, Velšanin je završio samo 00:21 ispod pobjednika pozornice. Ovo bi trebalo održati njegove nade u visoku ukupnu završnicu.

Criterium du Dauphine obično se smatra ključnom utrkom zagrijavanja za Tour de France, ali ove godine postoje dvije ključne razlike.

Prvi je izostanak aktualnog prvaka Toura. Chris Froome (Team Sky) nedavno je preokrenuo veliki vremenski deficit u jednoj etapi, nakon što je prva dva tjedna proveo u zaostatku, i osvojio Giro d'Italia.

Unatoč njegovim naporima u Italiji, vjerojatno će i dalje biti proglašen favoritom Toura prije nego što počne.

Druga razlika ove godine je da Tour de France 2018. počinje tjedan dana kasnije nego inače, što vozačima daje više vremena između utrka.

Kao takvo, ako veliko ime poput Nibalija ili domaćeg miljenika Romaina Bardeta (AG2R La Mondiale) ne smeta postolju tijekom ove trenutne utrke, to nije nužno razlog za zabrinutost uoči Grande Bouclea u srpnju.