Tom Dumoulin frustriran Quintanom i Nibalijem nakon 18. etape Giro d'Italia

Sadržaj:

'Nadam se da će izgubiti svoja mjesta na postolju', kaže trenutni lider na Giru, optužujući dvojicu vozača da su previše usredotočeni na njega

Tom Dumoulin (Team Sunweb) ostvario je impresivnu izvedbu na 18. etapi Giro d'Italia, zadržavši ružičastu majicu i svoju prednost od 31 sekunde u odnosu na drugoplasiranog Naira Quintanu (Movistar) kao Tejay van Garderen (BMC Racing).) je odnio etapu.

Ali Nizozemac je ipak izgledao frustriran svojim glavnim GC konkurentima - Quintanom i Vincenzom Nibalijem (Bahrain-Merdia) - nakon etape, rekavši da se nada da će njih dvojica izgubiti svoja mjesta na postolju do cilja u Milanu.

Frustracija dolazi kao rezultat toga što se čini da su i Quintana i Nibali usredotočili svoju pozornost isključivo na Dumoulina, dok su ostali GC konkurenti, poput Thibauta Pinota (FDJ), Ilnura Zakarina (Katusha-Alpecin) i Domenica Pozzoviva (AG2R)), odjahao.

Tijekom završne faze utrke Dumoulina se moglo vidjeti kako pokazuje i Quintani i Nibaliju da bi trebali voziti zajedno kako bi potjerali ostale, prije nego što ponovno pokrene problem s Quintanom nakon etape.

'Osjećao sam se dobro u finalu. Nisam gubio vrijeme protiv Quintane ili Nibalija, ' rekao je Dumoulin za Eurosport nakon etape.

'Izgubio sam malo vremena od ostalih natjecatelja, jer su se Vincenzo [Nibali] i Nairo [Quintana] usredotočili samo na moj kotač.

'Bila je to pomalo čudna taktika jer je i njihovo mjesto na postolju sada u opasnosti.'

'Stvarno bih volio vidjeti da izgube [pobjedničko postolje] nakon ovakve vožnje, ' odvažio se zatim Dumoulin.

'[Thibaut] Pinot je stvarno dobar hronometar,' rekao je govoreći o posljednjoj etapi od 30 km u Milanu, koja dolazi nakon još dvije etape po planinskom terenu.

'Opasnost je da su mu dopustili minutu… ali nadam se da će Pinot zauzeti mjesto na postolju.'

Nakon današnje etape, Pinot je četvrti, 24 sekunde iza trećeplasiranog Nibalija i 1'36 iza Dumoulina.