Pidcock predvodi britanske nade na turneji do 23 godine Flandrije

Sadržaj:

Yorkshireman kreće u Classic želeći dodati svom juniorskom naslovu Paris-Roubaixa

Tom Pidcock predvodit će tim Velike Britanije na utrci do 23 godine Tour of Flanders ovog vikenda, a utrka će se prenositi online. 19-godišnjak će ciljati na Cobbled Classic kako bi dodao svom postojećem juniorskom naslovu Paris-Roubaixa, koji je osvojio 2017.

Yorkshireman je već u dobroj formi ove sezone, nakon što je u siječnju osvojio naslov svjetskog prvaka u ciklokrosu za igrače do 23 godine.

Pidcock je također odnio pobjedu na cesti, osiguravši etapu 2b Le Triptyque des Monts et Chateaux, vozeći za trgovinski tim Wiggins-Le Col prošli tjedan.

Podrška Pidcocku bit će njegov timski kolega iz Wiggins-Le Cola, Rob Scott, koji je trenutačno nacionalni prvak do 23 godine i nedavno četvrtoplasirani na Gent-Wevelgemu za igrače do 23 godine.

Tim će upotpuniti Jake Stewart, Fred Wright, Joseph Nally i Rhys Britton.

Kraća od staze za elitne muškarce, Tour of Flanders do 23 godine borit će se s pet popločanih sektora i 15 uspona u 167 km utrke.

Umjesto da završe sa završnim usponima na Oude Kwaremont i Paterberg, muškarci do 23 godine će završiti sa zadnjih 18 km koji uključuje Achterberg, Boigneberg i Wolvenberg.

Bit će to uzbudljiva utrka, a prijenos uživo putem Proximus facebook stranice od 13:30 u subotu poslijepodne, pomaže u snimanju posljednja tri sata utrke.

Utrke možete pogledati ovdje.

Turneja Flandrije za mlađe od 23 godine često se pokazala kao izlagalište za sljedeću generaciju talenata. Bivši pobjednici su Nick Nuyens, Giovanni Visconti i Dylan Groenewegen.

Prošlogodišnji pobjednik Australac James Whelan sklopio je ugovor s WorldTour Education First zahvaljujući svojoj impresivnoj pobjedi.