Giglia, Cox i Cundy osvojili zlato na Svjetskom prvenstvu u parabiciklističkoj stazi

Sadržaj:

Megan Giglia, Kadeena Cox i Jody Cundy osvojile su zlatne medalje na dan otvaranja Svjetskog prvenstva u para-biciklizmu na stazi

Tim Velike Britanije jučer je počeo pobjednički na Svjetskom prvenstvu u parabiciklističkoj stazi u Italiji, a Megan Giglia, Kadeena Cox i Jody Cundy osvojile su zlatne medalje.

Giglia, nakon jutarnje vožnje koja je oborila rekord u C3 pojedinačnoj potjeri, otišla je u finale s Njemicom Denise Schindler, pobijedivši je za više od šest sekundi (iako nije dosegla njezin rekord) i preuzela je prvi dugin dres. 'Valjda sam prilično oduševljen', rekao je 30-godišnjak, koji je u parabiciklizam došao tek nakon moždanog udara 2013. godine.'Mislim da još nije utonulo.

'Ovo je prvi događaj i imam još nekoliko događaja, tako da pokušavam ostati usredotočen na svaki događaj kako dolazi. Nakon toga ću vjerojatno imati dosta vremena za razmišljanje o tome – što sam dobro napravio i na čemu moram raditi kako bih sljedeći put bio još brži.'

Slika
Slika

Kadeena Cox u međuvremenu, koja je jučer reklasificirana iz C2 u C4 kategoriju - što ju je zapravo suprotstavilo vozačima s manjim invaliditetom - ipak je oborila svjetski rekord u kronometru na 500 metara s vremenom 37,456. Pobjeda ju stavlja u jedinstvenu poziciju da je postala svjetska prvakinja u dva različita sporta nakon pobjede u disciplini T37 100m na prošlogodišnjem Svjetskom prvenstvu u atletici.

'Na kraju dana sve što mogu učiniti je odvoziti dva kruga i to je ono što sam učinila,' rekla je. 'To mi je donijelo pobjedu. To je ono zbog čega sam došao ovamo pa se ne mogu žaliti.'

Jody Cundy, koja je vozila kronometar za muškarce, osvojila je posljednju zlatnu medalju dana s vremenom 1:04:654. 'Stvarno sam zadovoljan vremenom koje sam odradio, što nam daje dobru formu uoči Rija. Čeka me još puno napornog rada, ali stvarno se veselim sljedećem dijelu procesa.'

Slika
Slika

Sarah Storey i Crystal Lane kući su odnijele srebro, odnosno broncu u kronometru C5 za žene na 500 metara, dok je Jon Allan Butterworth dodao srebrnu medalju u kronometru za muškarce C5 kilometra.

Megan Giglia danas će tražiti svoju drugu duginu majicu dok vozi na kronometar C3 500m.