Svjetsko prvenstvo: Tom Pidcock pobjednik juniorskog kronometra

Sadržaj:

Dodan svojim titulama u ciklokrosu, Tom Pidcock je sada Svjetski prvak u TT-u za juniore

Tom Pidcock pobijedio je u juniorskoj muškoj vožnji na vrijeme na UCI Svjetskom prvenstvu nakon munjevito brze vožnje stazom u norveškom Bergenu.

Britanski vozač pobijedio je u utrci od 21,1 km u vremenu 28:02.15, potisnuvši Antonija Puppia (ITA) na drugo mjesto za 12 sekundi. Filip Maciejuk (POL) završio je na postolju.

Pidcock je već bio trenutni svjetski, europski i britanski nacionalni prvak u ciklokrosu i britanski nacionalni kriterijski prvak. Također je osvojio Junior Paris-Roubaix u proljeće.

Ovaj 18-godišnjak trebao bi imati svoj profesionalni debi u ciklokrosu sljedećeg mjeseca s Telenet-Fidea Lionsima i priča se da traži Continental road tim za sljedeću sezonu.

Pidcock će ući u cestovnu utrku u petak kao favorit i malo tko će se kladiti protiv njega da kući odnese još jednu majicu.

Vrlo staza će najvjerojatnije završiti sprintom u grupi, možda iz smanjene grupe, ali parcours u klasičnom stilu poslužit će Pidcockovim snagama.