Alejandro Valverde prisiljen napustiti Giro d'Italia zbog ozljede

Sadržaj:

Movistar će se oslanjati na Landu i Carapaza za nade u generalnoj klasifikaciji jer se Valverde ne može oporaviti od sudara

Svjetski prvak Alejandro Valverde prisiljen je napustiti utrku Giro d'Italia zbog ozljede zadobivene prije utrke Liege-Bastogne-Liege prošlog vikenda.

U priopćenju za tisak, Movistar je potvrdio da je veteranski jahač patio od otekline u zdjelici nakon sudara tijekom trening vožnje do Liegea i da to neće zacijeliti na vrijeme za Giro, koji počinje za tjedan dana u subotu.

'Tim Movistar potvrdio je u petak da Alejandro Valverde, jedna od njegovih glavnih referenci za 102. Giro d'Italia, koji počinje sljedeće subote u Bologni, neće moći krenuti na start prve Grand Tour of sezone, ' pročitaj priopćenje.

'Rođeni Murcia nije se uspio oporaviti na vrijeme od edema kosti u sakrumu nakon sudara na jednom od treninga prije Liege-Bastogne-Liegea, u četvrtak 25. travnja.

'Svjetski prvak nastavit će se oporavljati, ne preuzimajući nikakve rizike, kako bi pronašao svoju najbolju formu u nadolazećim tjednima i počeo se pripremati za drugu polovicu svoje sezone 2019.'

Ovo donosi nagli kraj razočaravajućeg proljeća za 39-godišnjaka.

Iako je sezona počela dovoljno dobro etapnom pobjedom na UAE Touru i plasmanom među 10 najboljih na Milano-San Remo i Tour of Flanders, njegove izvedbe na Ardennes Classics bile su ispod razine.

Španjolac je odšepao do 66. mjesta na Amstel Goldu, što je njegov prvi rezultat izvan 50 najboljih u bilo kojoj utrci od 2017., prije nego što je završio na 11. mjestu u Fleche Wallonneu, što mu je prvi put izvan postolja od 2013. Potonji rezultat se upisuje do Valverdea koji je progutao pčelu u finalu utrke.

Ardennes Classics tada je naglo završio kada je svjetski prvak napustio Liege-Bastogne-Liege, nesposoban voziti zbog ozljede.

Valverde će sada započeti svoj oporavak s pogledom na Vuelta a Espana i obranu svog svjetskog naslova, oboje u rujnu. Ako preskočite Giro, Valverde bi također mogao vidjeti utrku na Tour de Franceu u pomoć Nairu Quintani.

Za Movistar, Valverdeov Giro je udarac, ali nije sva nada izgubljena.

Španjolski WorldTour tim i dalje će se moći osloniti na Richarda Carapaza, ekvadorskog uspjeha na prošlogodišnjoj utrci koji je uspio završiti četvrti i također osvojiti završnicu na vrhu Montevergine di Mercogliano.

Tim će također uzeti Mikela Landu. Baskijski vozač već je bio na postolju na Giru, treći 2015., a nedavno se vratio u formu nakon čega je 29-godišnjak završio kao sedmi na Liege-Bastogne-Liegeu.

102. Giro d'Italia počinje iduće subote s kratkim 8,2 km dugom kronometra u Bologni.