Education First Lachlan Morton završio četvrti na utrci Three Peaks Cyclocross

Sadržaj:

WorldTour profesionalac kotrlja se za četiri minute niz Tri vrha i 12-struki pobjednik Rob Jebb

WorldTour profesionalac Lachlan Morton završio je četvrti na utrci Three Peaks Cyclocross u Yorkshireu tijekom vikenda. 27-godišnjak se otkotrljao kroz cilj na mostu Helwith, sjeverno od Settlea, na četvrtom mjestu, četiri minute zaostatka za pobjednikom i Legendom ciklokrosa Three Peaks Robom Jebbom.

Jebb je osvojio 12. pobjedu na Three Peaksu u karijeri i svoj prvi naslov od 2014., rezultatom koji mu je također osigurao pobjedu u kategoriji muških veterana iznad 40 godina. Pobijedio je drugu legendu Three Peaksa Nicka Craiga s razlikom od 30 sekundi kako bi spriječio vozača Scotta iz Velike Britanije da osvoji četvrti naslov.

Drugi dan za Craiga također je završio prvi u kategoriji muških veterana iznad 50 godina.

Rezultati i Jebba i Craiga dokazali su da su lokalno znanje i teško iskustvo korisniji od WorldTour vata na izazovnom terenu Tri vrha.

Godišnja ciklokros utrka, Three Peaks se bori s tri brda u Yorkshire Dalesu na 61 km utrke.

Utrka se penje do vrha Whernside prije vrha Ingleborougha i zatim Pen-Y-Ghenta prije finalne vožnje do kuće na Helwith Bridgeu.

Uz put, staza je podijeljena na 28 km ceste, 33 km neasf altirane površine i posljednjih 8 km 'nevozivog' terena - ovisno o sposobnosti rukovanja biciklom - koji tjera natjecatelje da trče sa svojim biciklima.

The Education First vozač utrkivao se na off-road događaju u Ujedinjenom Kraljevstvu u sklopu 'Alternativnog kalendara' svog tima, inicijative za profesionalne cestovne vozače da se natječu u nizu utrka izvan njihovog uobičajenog kalendara.

Do sada se Morton natjecao u Dirty Kanza, GBDuro i utrci Colorado Trail.