Tom Pidcock osvaja zlato u olimpijskoj utrci brdskog biciklizma

Sadržaj:

21-godišnjak osvaja prvo zlato tima GB u brdskom biciklizmu dok Mathieu van der Poel pada

Tom Pidcock osvojio je prvu zlatnu biciklističku medalju za tim GB na Olimpijskim igrama u Tokiju 2020. u muškoj disciplini brdskog biciklizma u trčanju.

Jorkširac je pobijedio švicarskog vozača Mathiasa Flückigera jer je favorit prije utrke Mathieu van der Poel bio prisiljen odustati nakon teškog sudara u prvom krugu. Branitelj naslova Nino Schurter uspio je uspjeti tek četvrti dok je Španjolac David Valero osvojio broncu.

Pidcockova pobjeda ga čini prvim britanskim vozačem koji je osvojio medalju u disciplini brdskog biciklizma od njenog uvođenja na Igrama u Atlanti 1996.

21-godišnjak je na kraju uzeo zlato s relativnom lakoćom pobijedivši Flückigera za 20 sekundi na tehničkoj stazi za brdski biciklizam Izu. Pidcock je uspio odgurati solo dva kruga do kraja nakon što se pokazao prejakim na raznim strmim usponima staze od 4 km. Pritisak koji je primijenio Pidcock doveo je do toga da je Flückiger spustio nogu s dva preostala kruga samo za osiguranje zlata za Veliku Britaniju.

Uz dovoljno vremena za slavlje, Pidcock je uspio zgrabiti britansku zastavu dok je jurio duž cilja.

Pidcock je također imao dosta sreće tijekom utrke jer je za dlaku izbjegao Van der Poelov spektakularni pad na početku utrke. Van der Poel se borio i dalje, ali je na kraju odustao s dva preostala kruga jer su njegove ozljede uzele danak.

Ineos Grenadier nazvao je svoj olimpijski uspjeh 'nestvarnim' nakon što je izjavio da nije imao dobru utrku otkako je slomio ključnu kost u nesreći početkom lipnja.