Nije savršeno, ali dovoljno blizu': Dan Evans osvaja brdsko prvenstvo; Jocelin Lowden osvaja naslov u ženskoj konkurenciji

Sadržaj:

Dan Evans i Jocelin Lowden odigrali su dominantne nastupe i osvojili Britansko državno prvenstvo u brdskom usponu. Fotografija: Craig Zadoroznyj

Dan Evans i Jocelin Lowden ostvarili su dominantne nastupe na Hedley Hillu i osvojili britansko nacionalno prvenstvo u brdskom usponu za muškarce i žene.

Obojica su uspjela opravdati svoje naplate prije utrke kao favoriti za osvajanje naslova u Northumberlandu u nedjelju.

Osvojivši svoj drugi nacionalni naslov, Evans je uspio pobijediti branitelja naslova Adama Kenwaya na drugom mjestu za pet sekundi s vremenom 3:54:3.

Vrijeme ispod četiri minute koje je postavio Evans uspjelo je skratiti 15 sekundi od trenutnog Strava KOM-a.

Muško pobjedničko postolje zaokružio je Kieran Savage, koji je u dobi od 20 godina izveo impresivnu vožnju i obranio neke od favorita prije utrke do trećeg mjesta.

Vozeći jednostruki lanac 44 sa stražnjom kazetom 11-28, Evans je rekao Cyclistu da unatoč tome što njegov tempo nije planirao, još uvijek može uvjerljivo pobijediti drugoplasiranog Kenwaya.

'Prve minute pokušao sam obuzdati svoj trud, ali sam jadno uspio. Utrkivao sam se s Adamom četiri puta ove godine s pobjedničkom razlikom od pet sekundi, ' rekao je Evans.

'Moj tempo nije bio savršen, ali dovoljno blizu. Oslanjam se na snagu i zamah, a uspon nije bio strm prema uobičajenim standardima uspona.'

U ženskoj konkurenciji, Jocelin Lowden nastavila je svoju bogatu formu sa svojom šestom uzastopnom pobjedom na brdskom usponu i tako osvojila svoj prvi nacionalni naslov.

Postavivši vrijeme od 4:53:4, Lowden je uspio nadmašiti iznenađenje drugoplasiranu Mary Wilkinson, s pobjedničkom razlikom od jedne sekunde.

U impresivnoj izvedbi, višestruka nacionalna prvakinja u vožnji na hronometar i profesionalna vozačica Hayley Simmonds uspjela je zaokružiti postolje, dvije sekunde zaostatka za Lowdenom.

U juniorskim disciplinama, George Kimber i Corinne Side osvojili su naslov u muškoj i ženskoj konkurenciji.