Lance Armstrong i bivši timski kolege završili su treći u povratku u utrke

Sadržaj:

Lance Armstrong i trojica bivših timskih kolega iz US Postala završili su treći u 24-satnoj MTB utrci Old Pueblo

Lance Armstrong udružio se s bivšim timskim kolegama iz US Postala Georgeom Hincapieom, Christianom Vandeom Veldeom i Dylanom Caseyem kako bi sudjelovali u 24-satnoj utrci brdskog biciklizma, Old Pueblo, u Tucsonu, Arizona tijekom vikenda. Tim, koji se utrkivao pod imenom WEDU, završio je treći.

Armstrong, Hincapie, Vande Velde i Casey bili su suigrači u timu američke poštanske službe između 1999. i 2002. Armstrong je doživotno zabranjen natjecanju u događajima koje dopušta američki biciklizam, ali Old Pueblo ne spada u tu kategoriju pa bilo mu je dopušteno voziti - slično kao i na drugim događajima na kojima je vozio u novijoj povijesti, na primjer šljunčanoj utrci Texas Chainring Massacre, u kojoj je završio drugi.

Hincapie i Vande Velde dobili su šestomjesečnu zabranu nakon svjedočenja u istrazi USADA-e 2012., a sva četiri vozača sada su odavno u mirovini.

Armstrongov tim se utrkivao u kategoriji četveročlanih timova, u ukupnom broju od 1800 vozača. Tijekom utrke, koja se vodila na stazi dugoj 16,1 milju, s dobivenih 1231 stopa po krugu, izgubili su od drugoplasiranog Stanovog No Lubea za samo tri sekunde. Pobjednički tim, Nine Inch Males, bio je daleko ispred i završio je 24 kruga.