Geraint Thomas i Chris Froome na utrci Tour of Britain

Sadržaj:

Najavljen pobjednički dvojac tima Sky Tour de France za najveću britansku utrku

Prvak Tour de Francea Geraint Thomas i prvak Giro d'Italia Chris Froome predvodit će Team Sky na Tour of Britain, koji počinje u Pembrey Country Parku, Carmarthenshire, u nedjelju 2. rujna.

Thomas će se vratiti u jednotjednu etapnu utrku nakon što je osigurao prvu žutu majicu u srpnju. Velšanina pobjeda je naširoko slavljena nakon njegovog povratka i on se sada veseli povratku utrkama u svojoj zemlji.

'Čim sam završio Tour znao sam da želim voziti Tour of Britain i utrkivati se domaćim cestama. Počinje u Walesu, što će biti posebno, a onda ću se moći utrkivati po cijelom UK-u. Jedva čekam, ' rekao je Thomas.

'Želim ići na utrku u formi da se natječem i uživam. Morat ćemo vidjeti kako će proći sljedećih nekoliko tjedana, ali veselim se tome i znam da ćemo tamo imati jaku momčad. Wout [Poels] također izgleda jako dobro u ovom trenutku.'

Thomas je redoviti na Tour of Britain natječući se osam puta od svog debija s timom Velike Britanije 2005., a njegov najbolji plasman bio je šesti 2009.

Na prošlogodišnjem izdanju, Thomas je završio sedmi u ukupnom poretku osvojivši nagradu najbolje plasiranog britanskog jahača.

Vožnja Tour of Britain znači da će Froome izostati s Vuelta a Espana stoga neće braniti svoj naslov. Froome je rutinski vozio Vueltu od 2011., ali s pobjedom na prošlogodišnjoj utrci i četiri uzastopna Grand Toura u dionicama, prvak Gira odlučio se za promjenu programa.

'Prošlo je dosta vremena otkako sam se utrkivao na Tour of Britain. Vuelta a Espana oduvijek je bila tako velik cilj i nažalost poklopila se s Tour of Britain, ali to što ove godine nisam nastupio na La Vuelti daje mi priliku da se vratim u Ujedinjeno Kraljevstvo i utrkujem na nečemu što izgleda kao sjajan parcours,' objasnio je Froome.

'Stvarno se veselim jahanju. Uvijek se sjećam da je na Tour of Britain vladala sjajna atmosfera, a utrka je s godinama postajala sve veća. Jako se veselim povratku.'

Ovo će biti Froomeovo prvo sudjelovanje na Tour of Britain od 2009., kada je kao Thomasov timski kolega u Barloworldu, šesterostruki prvak Grand Toura završio na 50. mjestu. Njegovo jedino drugo sudjelovanje na utrci bilo je 2007. godine kada je završio na 31. mjestu.

Froomeu i Thomasu pridružit će se bivši pobjednik etape Tour of Britain i planinski domestique Wout Poels. Preostali vozači tima Sky za utrku još nisu potvrđeni.

Froome i Thomas pridružuju se dvojcu Katusha-Alpecin Alexu Dowsettu i Marcelu Kittelu kao potvrđenim vozačima za ovogodišnju utrku.

Turneja OVO po Britaniji započet će u nedjelju 2. rujna u Pembrey Country Parku u Walesu prije nego što završi tjedan dana kasnije u nedjelju 9. rujna u Londonu.