Alejandro Valverde sprema se za nastup na Giru d'Italia 2018

Sadržaj:

Alejandro Valverde ciljat će na Giro d'Italia 2018. prije nego što pokuša osvojiti Svjetsko prvenstvo u Innsbrucku

Alejandro Valverde postavio je svoj cilj za sezonu 2018., ciljajući na Giro d'Italia i Vuelta a Espana prije nego što pokuša osvojiti svoje prvo Svjetsko prvenstvo u Innsbrucku, Austrija.

U intervjuu za španjolske novine El País, 37-godišnjak je istaknuo da će njegove ambicije za sljedeću sezonu ležati u suočavanju s dva Grand Toura prije pokušaja staze Svjetskog prvenstva koja bi, na papiru, trebala odgovarati vozaču.

Osim toga, Španjolac će također završiti svoj uobičajeni program Ardennes Classics u potrazi za šestim Flèche Wallonne i rekordnim petim Liège–Bastogne–Liège.

'Giro, Vuelta a España i svjetovi. Zašto? Ostalo mi je malo prilika za osvajanje Svjetskog kupa. Imam šest medalja, ali nijednu zlatnu. A u Innsbrucku je jako, jako teško.'

Odabirom vožnje Gira i Vuelte, sugerira se da će Movistar povesti Kolumbijca Naira Quintanu na Tour de France s novim pjevačem Mikelom Landom koji će dijeliti dužnosti voditelja s Valverdeom na Giru.

Landa je već jasno iznio svoje namjere za sljedeću sezonu, rekavši kako vjeruje da su mu najbolje šanse za uspjeh na Grand Touru na talijanskoj trotjednoj utrci.

Nakon razočaravajuće sezone, u kojoj je Kolumbijac podbacio u dvostrukom pokušaju Giro-Tour-a, Quintana će pokušati pokvariti pokušaj Chrisa Froomea da osvoji petu žutu majicu i nadati se da će postati sedmi vozač ikada koji je osvojio sva tri Granda Obilasci.

Valverde je također bio upitan o slabom učinku Quintane na ovogodišnjem Touru, na kojem je uspio završiti tek 12.

Španjolac je spomenuo koliko je zahtjevan izazov Giro-Tour dvojnik, rekavši da Kolumbijac zahtijeva velika očekivanja od sebe, a tim ipak vjeruje da njegovom timskom kolegi neće trebati puno da se vrati na svoje najbolje.