Turneja Britanijom 2017.: Groenewegen zadržao Ewana da osvoji etapu 7

Sadržaj:

Lotto-NL Jumbo brz čovjek prvi preko crte, timski kolega Boom zadržava ukupno vodstvo

Dylan Groenewegen iz Lotto-NL Jumba izveo je snažan sprint za pobjedu u 7. etapi Tour of Britain 2017. u Cheltenhamu, samo je odustao od Caleba Ewana iz Orica-Scotta i uskratio Australcu pobjedu u četvrtoj etapi utrke.

Groenewegen je udario naprijed daleko od crte, a Ewan je izgledao savršeno mjesto da skoči sa svog kotača u posljednjim trenucima, ali Nizozemac je ostao jak i pobijedio s pola kotača.

Još jedan Australac, Brenton Jones iz JLT Condora, bio je treći ispred sprintera Katusha-Alpecina Alexandera Kristoffa.

Etapa od 186 km od Hemel Hempsteada vodila je kroz četiri okruga, a teren je postajao sve neravniji kako je etapa kulminirala usponom 2. kategorije na Cleeve Hill samo 10 km od linije.

Ali usprkos najvećim naporima brojnih vozača i grupa da pobjegnu u mokrim i jadnim uvjetima, teren se okupio u dovoljno vremena da sprinteri spreme svoje vlakove za napad na cilj.

I nakon što je ove godine već osvojio drugo, treće i četvrto mjesto, Groenewegen konačno može uživati u pobjedničkom plijenu.

Groenewegenov timski kolega iz Lotto-NL Jumbo Lars Boom i dalje vodi u ukupnom poretku utrke, osam sekundi ispred BMC-ovog Stefana Kunga, s još jednim timskim kolegom iz Lotto-NL Jumboa, Victorom Campanaertsom, koji je još jednu sekundu nazadovao na trećem mjestu.

Tour of Britain 2017 završava sutra etapom dugom 180 km od Worcestera do Cardiffa.

Turneja po Britaniji, 7. etapa: Hemel Hemstead - Cheltenham, 185,1 km, rezultat